Nie kończy się piękny sen polskich strzelców podczas rozgrywanych w Limie (Peru) Mistrzostwach Świata Juniorów. Dziś Biało-Czerwoni sięgnęli po dwa srebrne medale, a bohaterem dnia został Ivan Rakitski. Polak został indywidualnym Wicemistrzem Świata pistolecie standardowym. Co więcej powtórzył ten sukces również w drużynie wraz z Tomaszem Jędraszczykiem i Stanisławem Nowosadko.

Podwójne Wicemistrzostwo Świata w pistolecie standardowym!

Ivan Rakitski przyzwyczaił nas już do fantastycznych wyników. Reprezentant Polski i tym razem spisał się na medal. W konkurencji pistoletu standardowego uzyskał 568 punktów, co sprawiło, że został Wicemistrzem Świata Juniorów. Z bardzo dobrej strony po raz kolejny zaprezentowali się także Tomasz Jędraszczyk oraz Stanisław Nowosadko, którzy zajęli odpowiednio 5. (566) oraz 10. (561) miejsce. Łączny dorobek naszych zawodników sprawiły, że również w drużynie sięgnęli po srebro! Wiktor Kopiwoda uplasował się na 11. lokacie z dorobkiem 559 oczek. Indywidualnym Mistrzem Świata został Suraj Sharma z Indii (571), a najniższym stopniu podium stanął jego rodak – Mukesh Nelevalli (568).

W konkurencji karabinu leżąc kobiet Maja Gawenda zdobyła 620.4 i zajęła 9. miejsce. Kamila Lutowska była 11. (618.9), Wilhelma Wośkowiak 18. (616.7), Dominika Skarupska 20. (616.6), zaś Julia Mikołowska 28. (614). Drużynowo Polki w składzie: Gawenda, Wośkowiak, Mikołowska zostały sklasyfikowane na 4. pozycji (1851.1).