Łukasz Czapla od wielu lat przyzwyczaja swoich kibiców do tego, że na imprezy mistrzowskie zawsze przygotowuje fantastyczną formę. Nie inaczej było tym razem. Reprezentant Polski znakomicie spisał się na Mistrzostwach Europy w czeskim Pilźnie, z których wróci z dwoma medalami.

Strzelec Klubu Sportowego “Petarda” Kraków rozpoczął zmagania od brązowego medalu w konkurencji Ruchomej Tarczy 10 metrów. W kwalifikacjach Polak uzyskał 287 punktów w przebiegach wolnych oraz 295 oczek w przebiegach szybkich, co przełożyło się na zwycięstwo w tej części rywalizacji z dorobkiem 582 oczek. W półfinale reprezentant Polski musiał uznać wyższość Fina Aaro Vuorimaa (3:6). Jednak w “finale pocieszenia” pewnie pokonał Krisa Grossheima 6:2 i sięgnął po brązowym medal.

W konkurencji Ruchomej Tarczy 50 metrów Czapla uplasował się na 4. lokacie z dorobkiem 585 punktów. Warto zaznaczyć, że do najniższego stopnia podium zabrakło zaledwie 2 oczek.

W ostatniej konkurencji – Ruchoma Tarcza 40 strzałów mix na dystansie 50 metrów Polak ponownie stanął na podium. Po niezwykle pasjonującym pojedynku reprezentant Polski uległ zaledwie o jeden punkt Szwedowi Emilowi Martinssonowi i zdobył srebrny medal. Tym samym do kraju powróci z brązem i srebrem. Nie możemy zapomnieć, że dla Łukasza były to odpowiednio 15. oraz 16. krążek Mistrzostw Europy w karierze.