Biało-Czerwoni bardzo dobrze spisali się w Rio de Janeiro, gdzie odbywał się Puchar Świata w strzelectwie. Dziś na podium stanął Oskar Miliwek, w czołówce plasowały się też Julita Borek i Aneta Stankiewicz.

Miliwek swoją koronną konkurencję pistolet szybkostrzelny rozpoczął od udanych eliminacji, gdzie wynik 579 punktów pozwolił mu dostać się do finału z ostatniej premiowanej awansem lokaty. Polak początek miał niezbyt udany, ponieważ na półmetku “wystrzelał” 287 punktów, ale zanotował bardzo dobrą drugą część eliminacji – 292 pkt.

W finale Oskar również nie zaczął najlepiej, ponieważ od 5 celnych na 10 strzałów. Na szczęście później było już lepiej i Polak zdołał wyprzedzić dwóch rywali. Po 5 seriach Miliwek miał 16 punktów, tyle samo co Kubańczyk Leuris Pupo. W kolejnej serii nasz reprezentant trafił 4 strzały, natomiast jego rywal tylko 3, więc to Polak pozostał w rywalizacji. Straty dwóch punktów do Chińczyka Zhiminga Lu nie udało mu się odrobić, więc finalnie Oskar Miliwek zajął świetne 3 miejsce! Złoto zdobył Francuz Jean Quiquampoix, a srebro Chińczyk Lu.

W finałach wystąpiły także Julita Borek oraz Aneta Stankiewicz (dwukrotnie).
W sobotę w konkurencji karabinu pneumatycznego 10m Stankiewicz zajęła 5 miejsce w kwalifikacjach i taką lokatę powtórzyła w finale. Natomiast wczoraj bardzo dobrze zaprezentowała się Julita Borek w pistolecie pneumatycznym 25m. Polka zakwalifikowała się do finału z wynikiem 579 punktów, a następnie zajęła w nim 5 miejsce. W ostatniej konkurencji Pucharu Świata, którą był karabin 3 postawy pań w finale wystąpiła Aneta Stankiewicz. Biało-Czerwona awansowała do walki o medale z 5 miejsca w eliminacjach, natomiast finalnie zajęła 6 lokatę.