Szymon Sowiński zwyciężył w pierwszym dniu, rozgrywanego w Nowym Sadzie, Grand Prix w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 10 m SH1.

Złoto Sowińskiego

Szymon Sowiński regularnie melduje się na podium prestiżowych strzeleckich imprez. Nie inaczej było we wtorek, kiedy nie miał sobie równych w pierwszym dniu serbskiego Grand Prix. Reprezentant Polski rozpoczął zmagania w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 10 m SH1 od 5. miejsca w kwalifikacjach (564 – 12x), by w finale uzyskać świetny rezultat 236.5 i sięgnąć po złoty medal! Na 12. lokacie uplasował się Maciej Burzyński (550 – 10x), zaś 20. miejsce zajął Kacper Pierzyński (537 – 4x). Srebro zdobył Kamran Zeynalov (Azerbejdżan), a brąz zawodnik gospodarzy Zivko Papaz.