Za nami pierwsze rozstrzygnięcia podczas rozgrywanych w Limie (Peru) strzeleckich Mistrzostwach Świata Juniorów. Po zajęciu 5. miejsca w kwalifikacjach do ścisłego finału zakwalifikował się Wiktor Kopiwoda, który zakończył zmagania tuż za podium.

Wiktor Kopiwoda udanie rozpoczął Mistrzostwa Świata Juniorów w strzelectwie sportowym. W konkurencji Pistolet Pneumatyczny 60 strzałów reprezentant Polski już w kwalifikacjach zasygnalizował wysoką formą. Rezultat 575-21x zapewniło mu 5. lokatę oraz awans do ścisłego finału. W kluczowej rozgrywce Biało-Czerwony po pierwszej serii znajdował się na medalowej pozycji z dorobkiem 49.8 punktów. W kolejnych pięciu strzałach dołożył 49,1 oczek, co dawało mu w tamtym momencie drugie miejsce. Wiktorowi przydarzył się słabszy strzał (8.7), który sprawił, że nasz strzelec spadł na 5. miejsce i skomplikował swoją sytuację. Nie zamierzał się jednak poddać. Walka do samego końca pozwoliła mu na wyprzedzenie jednego z rywali i zakończenie rywalizacji na 4. lokacie (194.3). W tej samej konkurencji polska drużyna w składzie: Kopiwoda, Ivan Rakitski, Stanisław Nowosadko również uplasowała się na 4 miejscu (1705-50x). Mistrzem Świata Juniorów został Luca Joldea z Rumunii, srebro wywalczył Hsiang-Chen Hsieh z Tajwanu, zaś brąz Węgier Mate Redesci.