W estońskiej Otepaa rozpoczęły się Letnie Mistrzostwa Świata w biathlonie na rolkach. Pierwszego dnia na dystansie super sprintu zmierzyli się juniorzy.

Na starcie zobaczyliśmy aż 7 Biało-Czerwonych. Wśród mężczyzn, którzy rywalizowali na dystansie 7,5 km najlepszym z Polaków był Fabian Suchodolski. Nasz reprezentant “zaliczył” sześć pudeł i zajął 12 miejsce. Osiem razy na strzelnicy spudłował Konrad Badacz, który uplasował się na 19 pozycji. Na 20 miejscu rywalizację zakończył Jakub Potoniec, a na 22 Kacper Brzóska. Złoto zdobył David Elias.

Wśród pań najlepszą z Polek była Barbara Skrobiszewska. Nasza biathlonistka długo trzymała się w czołówce biegu, jednak słabo poszło jej na ostatnim strzelaniu i ostatecznie zajęła 12 miejsce. Na 22 pozycji z sześcioma pudłami uplasowała się Anna Nędza-Kubiniec, a 28 była Zuzanna Sadownik. Zwyciężyła Bułgarka Hristova.

Jutro na dystansie super sprintu zmierzą się seniorzy. O awans do finału powalczą Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła, Joanna Jakieła, Kamila Żuk, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz i Kamila Cichoń.