Hubert Hurkacz w niewiele ponad godzinę pokonał Argentyńczyka Francisco Cerundolo i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Paryżu.

W pierwszym secie Hubert niespodziewanie jako pierwszy został przełamany. Nastąpiło to w 4 gemie, ale już chwilę później Polak odrobił straty. Dalszą część tej partii dużo lepiej rozegrał Hurkacz, który dzięki ponownemu przełamaniu wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie Biało-Czerwony wygrał pierwszego seta 6:4. Hubert Hurkacz dobrą formę podtrzymał także na początku drugiej partii, gdzie od razu na starcie wygrał gema przy podaniu Cerundolo. W środkowej części seta obaj tenisiści nawzajem się przełamali, co powodowało, że to nadal Polak był w lepszej sytuacji. Ostatecznie przy stanie 5:3 i serwisie Argentyńczyka Hurkacz zakończył mecz, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.

Hubert Hurkacz – Francisco Cerundolo 6:4, 6:3