Zastal Zielona Góra ma za sobą pierwszy mecz fazy grupowej ENBL. Polski zespół bardzo wysoko pokonał litewski Siauliai, nie dając rywalom żadnych szans.

Klub z Zielonej Góry znakomicie rozpoczął rozgrywki na arenie międzynarodowej. Już od początku meczu Zastal wyszedł na wysokie prowadzenie (9:0). W końcu rywalom udało się zdobyć pierwsze punkty dzięki rzutom osobistym. Jednak przez kolejne minuty do kosza trafiali jedynie zielonogórzanie. Zastal Zielona Góra prowadziła w pewnym momencie aż 21:2! Następnie gra zrobiła sie bardziej wyrównana, ale gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie. Ostatecznie gospodarzom udało się zdobyć dwa razy tyle punktów co Siauliai i pierwsza kwarta zakończyła się imponującym wynikiem 38:19.

W drugiej kwarcie gospodarze skupiali się na utrzymaniu wysokiej przewagi. Gdy Siauliai próbował odrobić przynajmniej część strat to Zastal zdobywał kolejne trafienia. Od wyniku 51:36 zielonogórzanie zdobyli 9 punktów i jeszcze zwiększyli prowadzenie, które w tamtym momencie wynosiło 24 oczka. Po pierwszej połowie meczu Zastal Zielona Góra prowadził 62:41 i zwycięzca wydawał się już znany.

Trzecia i czwarta część potoczyła się już spokojnie dla Zastalu. Polski zespół ani przez chwilę nie miał przewagi mniejszej niż 20 punktów, a stopniowo starał się też ją powiększać. Cały czas skuteczność utrzymywana była przez nasz klub na wysokim poziomie, a błędy rywali bezwzględnie wykorzystywane. Po trzeciej kwarcie prowadzenie wynosiło 84:59, natomiast cały mecz zakończył się wynikiem 109:83.

Najwięcej punktów w Zastalu zdobyli: Jan Wójcik (24), Marcin Woroniecki (22) i Novak Musić (20). Dodatkowo Musić i Geoffrey Groselle mieli double-double. Serb do 20 punktów dołożył 14 asyst, natomiast Grocelle wywalczył 13 punktów i 12 zbiórek.

Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Śiaulai 109:83 (38:19, 24:22, 22:18, 25:24).

W grupie B rozgrywek European North Basketball League Zastal Zielona Góra swój drugi mecz rozegra 17 października z belgijskim Liege Basket. Natomiast w grupie A rywalizację od starcia z litewskim Juventusem 4 października rozpocznie Polski Cukier Start Lublin.