Za nami mecze rewanżowe III. rundy eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy! Poza meczami Legii, Lecha i Pogoni, w pozostałych spotkaniach także mieliśmy polskie akcenty. Na listę strzelców wpisali się m.in Jakub Piotrowski, Michał Skóraś czy Sebastian Szymański!

Wysoka wygrana Łudogorca

Dubletem popisał się Jakub Piotrowski z Łudogorca Razgrad! Mistrzowie Bułgarii pokonali 5-1 (6:3 w dwumeczu) FC Astanę, a polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 47. i 58. minucie. Mimo tego Kubę i jego zespół czeka ciężkie zadanie, bo rywalem w walce o fazę grupową Ligi Europy będzie Ajax Amsterdam.

Premierowy gol

Pierwszą bramkę w barwach Club Brugge zdobył dziś Michał Skóraś! Belgowie dwukrotnie zwyciężyli islandzki KA Akureyri 5:1, a dziś w starciu rewanżowym Polak strzelił na 2:0. Rywalem drużyny z Flandrii w walce o awans do LKE będzie Osasuna.

Szymański z kolejną bramką!

Fenerbahce Stambuł wyeliminowało słoweński Maribor po zwycięstwie 6:1 w dwumeczu. Sebastian Szymański zdobył drugą bramkę dla wicemistrzów Turcji w meczu rewanżowym, a ostatecznie skończyło się 3:0. W kolejnej rundzie rywalem niebiesko-żółtych będzie holenderskie Twente.

Do fazy play-off eliminacji Ligi Konferencji Europy awansował PAOK Saloniki. Grecy pokonali 3:0 Hajduk Split, a w barwach gospodarzy 90 minut zagrał Tomasz Kędziora. Hapoel Beer Sheva Patryka Klimali odpadł po porażce 1:2 z Lewskim Sofia. Polski napastnik zszedł z boiska w 63. minucie.

Z europejskimi pucharami pożegnało się B36 Torshavn Michała Przybylskiego. Klub z Wysp Owczych przegrał w dwumeczu 1-5 z Rijeką.