Aleksandra Jarecka wróciła na szermiercze plansze w wielkim stylu! Polka powracająca po przerwie macierzyńskiej zakończyła zawody na 3 miejscu we włoskim Legnano. Dobrze spisała się również inna szpadzistka – Renata Knapik-Miazga!

Polskie szpadzistki nowy sezon Pucharu Świata inaugurowały w Legnano. Nasze drużynowe mistrzynie świata zostały wzmocnione powracającą po 2-letniej przerwie macierzyńskiej Aleksandrą Jarecką.

Jarecka w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonała Man Wai Kong (15:9). Reprezentantka Hong Kongu to aktualna wiceliderka rankingu światowego FIE i dodatkowo dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Następnie nasza szpadzistka pokonała Turczynkę Aleynę Erurk (15:10). Podczas walki w 1/8 zawodów Jarecka odprawiła z kwitkiem drużynową mistrzynię olimpijską, Estonkę Irinę Embrich (15:12). Decydującą walka o strefę medalową Jarecka stoczyła z Chinką Yiwen Sun. Reprezentantka Chin jest aktualnie 9 zawodniczką rankingu światowego. Polka długo miała bezpieczną przewagę, ale w samej końcówce pojedynku rywalka zniwelowała przewagę. Aleksandra Jarecka po bardzo dobrze rozegranej końcówce wygrała 15:14 i zapewniła sobie medal na inaugurację nowego sezonu Pucharu Świata.

Podczas półfinału Jarecka musiała uznać wyższość Szwajcarki Pauliny Brunner, która pokonała Polkę 15:11. Rywalka naszej szpadzistki ostatecznie zajęła drugie miejsce. Jarecka skończyła zawody ex aequo na 3 miejscu z Katriną Lehin (Estonia).

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowała się również Renata Knapik-Miazga. Polka dotarła do ćwierćfinału, przegrywając w nim ze wspomnianą już dzisiaj Szwajcarką Brunner. Można jedynie żałować, że nie mogliśmy się cieszyć “polskim” półfinałem w Legnano. W turnieju głównym wystąpiły jeszcze Kinga Zgryźniak (porażka w 1 rundzie z Renatą Knapik-Miazgą) oraz dotychczasowa nasza liderka i wicemistrzyni Igrzysk Europejskich Martyna Swatowska-Wenglarczyk (również porażka w 1 rundzie z Ukrainką Oleną Kryvytską)

Miejsca Polek podczas zawodów indywidualnych w Legnano:

3. Aleksandra Jarecka

7. Renata Knapik-Miazga

41. Martyna Swatowska-Wenglarczyk

57. Kinga Zgryźniak

Jutro nasze szpadzistki rozpoczną zmagania w turnieju drużynowym. Nasze dziewczyny będą jednymi z faworytek zawodów! Biało-Czerwone mogą także jutro powoli przyklepywać awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Co prawda już teraz prowadzą w rankingu olimpijskim, ale można jeszcze bardziej potwierdzić formę z ostatnich Mistrzostw Świata. Dodatkowo cenna będzie walka o jak najwyższe miejsce w rankingu generalnym federacji FIE.