Dzisiaj wystartował kolejny sezon Pucharu Świata w szermierce. Jako pierwsze na inaugurację wyszły szablistki, które w Algierii walczyły o cenne punkty do indywidualnego rankingu olimpijskiego. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Małgorzata Kozaczuk, która zajęła 14 miejsce.

Podczas turnieju głównego na planszach prezentowały się trzy biało-czerwone: Zuzanna Cieślar, Małgorzata Kozaczuk, Angelika Wątor. Najlepiej poradziła sobie Małgorzata Kozaczuk, która dotarła do 1/8 finału i zyskała cenne punkty do rankingu. Nasza szablistka została ostatecznie sklasyfikowana na 14 miejscu w zawodach.

Powracająca po perypetiach zdrowotnych Angelika Wątor uplasowała się na 31 miejscu, natomiast Zuzanna Cieślar zajęła 53 pozycję. Nasze zawodniczki mają minimalne szanse na awans poprzez indywidualny ranking na Igrzyska Olimpijskie, prawdopodobnie zostanie im walka w turnieju ostatniej szansy. W niedzielę zostanie rozegrany turniej drużynowy szablistek i to może być ostatnia szansa na włączenie się naszej drużyny o paszporty olimpijskie. By o to realnie powalczyć, Polki musiałyby zakręcić się w okolicach podium.

Jutro indywidualnie wystąpią nasi szabliści. W turnieju głównym zaprezentuje się dwójka naszych panów: Szymon Hryciuk i Piotr Szczepanik. Będziemy opisywać te zawody dla Państwa.