Szymon Hryciuk zajął siódme miejsce w rywalizacji indywidualnej szablistów podczas Mistrzostw Świata w Mediolanie. W ćwierćfinale przegrał z trzykrotnym mistrzem olimpijskim Węgrem Aronem Szilagyim 8:15.

20-letni Hryciuk, który na co dzień reprezentuje AZS AWF Katowice, zmagania w zasadniczej części turnieju – 1/32 finału – rozpoczął od zwycięstwa nad Junho Kimem 15:7. Koreańczyk zajmuje 10. lokatę w klasyfikacji szablistów. Pięć lat temu został brązowym medalistą mistrzostw świata.

W kolejnej rundzie polski zawodnik wyeliminował Egipcjanina Medhata Moataza 15:12, a w 1/8 finału pokonał siódmego w świecie tegorocznego mistrza Azji, Irańczyka Alego Pakdamana 15:12.

Nie powiodło się pozostałym Polakom. Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec) zajął 44. miejsce, Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa) uplasował się na 49. pozycji, a Olaf Stasiak był 61.

We wtorek – pierwszego dnia rywalizacji o medale – walczyły też szpadzistki. Z Polek najlepiej spisała się Kamila Pytka, która zajęła 31. lokatę.