Zakończyły się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej konkurencji taekwondo. W dniach 24-26 sierpnia rywalizacja odbywała się zarówno w kategorii seniorskiej, jak i juniorskiej. Biało-czerwoni przywieźli z Tallinnu łącznie 5 medali.

W rywalizacji seniorów w kategorii +67 kg srebrny medal wywalczyła Aleksandra Kowalczuk. Polka była gorsza jedynie od Bułgarki Kaliny Bojadżijewej. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanęła Dagmara Haremza. W półfinale przegrała z Kowalczuk, ale udało jej się zawiesić brązowy krążek na swojej szyi.

Piąte miejsce zajęła Nikola Krajewska, która wystąpiła w kategorii -49kg. Z kolei Justyna Kowalkowska i Julia Szpak (-67kg) przegrały swoje pierwsze pojedynki.

Wśród mężczyzn na piątych miejscach widzieliśmy trzech reprezentantów Polski. Przez ćwierćfinały nie udało się przebrnąć Szymonowi Piątkowskiemu (-80 kg), Adrianowi Wojtkowiakowi (-80 kg) i Mikołajowi Szaferskiemu (+87 kg). Na etapie pierwszego pojedynku mistrzostwa zakończył Sebastian Uścimiuk  (-68kg).

Na Mistrzostwach Europy Juniorów 3 medale zgarnęli reprezentanci naszego kraju. Srebrny krążek w kategorii -78 kg zapisał w swoim dorobku Mikołaj Sokołowski. Do tego po brązie dołożyli Anita Kamińska (-46 kg) i Mateusz Chrzanowski (-59 kg).