Radomka Radom pokonała na wyjeździe wicemistrzynie Polski, Rysice Rzeszów. To pierwsza porażka zespołu z Rzeszowa w tym sezonie. Spotkanie rozstrzygnęło się po tie-breaku.

Obie drużyny grały falami. Pierwszy set dość szybko i nieoczekiwanie trafił na konto przyjezdnych, Radomianki osiągnęły przewagę 13:7, a następnie ją utrzynywały. W końcówce różnica punktowa jeszcze się zwiększyła i ostatecznie Moya Radomka Radom wygrała seta 25:16. Natomiast kolejne dwie partie zdecydowanie wygrały Rysice Rzeszów. Najpierw do 16, a następnie do 20. Wydawało się, że gospodynie pójdą za ciosem i faworytki wygrają mecz za 3 punkty. Tak się jednak nie stało. Po bardzo wyrównanej końcówce Radomka wygrała 4 partię i doprowadziła do remisu w meczu. W tie-breaku zawodniczki z Radomia odskoczyły na 3 punkty i tę przewagę utrzymały już do końca. Tym samym rzeszowianki po dwóch zwycięstwach zanotowały pierwszą porażkę, natomiast Radomka z 5 oczkami znajduje się na 5 miejscu w tabeli.

PGE Rysice Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Weronika Centka, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo,  Anna Obiała  – Aleksandra Szczygłowska (libero) – Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska, Magdalena Jurczyk.

MOYA Radomka Radom: Natalia Murek, Marie Schoelzel, Marta Łyczakowska, Hilary Johnson, Kornelia Moskwa, Monika Gałkowska – Maria Stenzel (libero) – Paulina Reiter, Angelika Gajer, Klaudia Nowakowska, Krystyna Strasz (libero), Martyna Świrad.

MVP: Natalia Murek

PGE Rysice Rzeszów – Moya Radomka Radom 2:3 (16:25, 25:16, 25:20, 24:26, 12:15)