Za nami kolejne spotkanie 4. kolejki siatkarskiej Tauron Ligi. W czwartkowym meczu ŁKS Commercecon Łódź bez straty seta pokonał ITA TOOLS STAL Mielec.

Łodzianki wygrywają za trzy punkty

W dzisiejszym spotkaniu pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź, a ITA TOOLS STAL Mielec zdecydowanymi faworytkami były Łodzianki. Aktualne liderki tabeli rozpoczęły to starcie od prowadzenia 3:0, lecz rywalki szybko doprowadziły do wyrównania (4:4). Był to jednak jedyny remis w pierwszej odsłonie – od tego momentu na parkiecie rządziły i dzieliły podopieczne Alessandro Chiappiniego. W pewnym momencie różnica wynosiła aż osiem oczek (20:12), a set otwarcia zakończył się ich pewnym zwycięstwem 25:20.

Zdecydowanie bardziej zacięta była druga partia. Co prawda mniej więcej do jej połowy wydawało się, że znów to siatkarki z Łodzi bez problemu zapiszą ją na swoim koncie, jednak siatkówka wielokrotnie obfituje w zwroty akcji. Tak było i tym razem. Od stanu 11:17 ITA TOOLS Stal Mielec rzucił się w niesamowitą pogoń, która zaowocowała doprowadzeniem do remisu (20:20). Natomiast losy seta rozstrzygały się w grze na przewagi. Choć mielczanki obroniły aż trzy piłki setowe, to przy czwartej były już bezradne i uległy 24:26. W całym meczu było już 0:2 z ich perspektywy.

Podrażniony takim obrotem spraw zespół trenowany przez Mateusza Grabdę rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia 2:0. Nie zdołał go jednak utrzymać i pozwolił przeciwniczkom szybko odrobić straty (6:6). Od stanu 9:9 inicjatywę znów zaczęły przejmować siatkarki ŁKS-u, które wyszły na skromne prowadzenie 12:10, którego nie wypuściły już do samego końca. Z każdą kolejną akcją różnica pomiędzy drużynami była coraz bardziej wyraźna. W konsekwencji ta partia zakończyła się wygraną łodzianek 25:19, które w całym meczu zwyciężyły 3:0 i zainkasowały kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Statuetka MVP powędrowała do środkowej – Anny Obiały.

ŁKS Commercecon Łódź – ITA Tools STAL Mielec 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)