Za nami ostatnie spotkanie drugiej kolejki siatkarskiej Tauron Ligi. Rysice Rzeszów bez straty seta pokonały MKS Kalisz.

Zdecydowanymi faworytkami tego starcia były siatkarki z Rzeszowa, które w pierwszej kolejce wygrały 3:0 z Pałacem Bydgoszcz. Kaliszanki natomiast pokonały u siebie 3:1 Radomkę Radom.

Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry. Od stanu 5:5 inicjatywę przejęły gospodynie. Z biegiem czasu przewaga rzeszowianek rosła. W pewnym momencie wynosiła nawet 8 punktów. Wchodząc w końcową fazę seta prowadzenie siatkarek z Rzeszowa było już dziewięciopunktowe (21:12). Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się jeszcze większą różnicą punktową – 25:15.

Nie inaczej wyglądała druga odsłona gry. Po m.in. świetnej grze Weroniki Centki gospodynie prowadziły 5:1. Do odrabiania strat zabrały się siatkarki z Kalisza i niedługo później było już tylko 11:10 na korzyść rzeszowianek. Wtedy do świetnej gry wróciły gospodynie, które ponownie szybko odskoczyły na kilka “oczek” (17:11). Pozostała część seta przebiegała pod dyktando Rzeszowa i zakończyła się wynikiem 25:18.

W trzecią odsłonę meczu znowu lepiej weszły rzeszowianki, które stopniowo powiększały przewagę nad rywalkami. Dobrą dyspozycję utrzymywała m.in. Katarzyna Wenerska. Druga część seta to jeszcze większa dominacja ze strony siatkarek z Rzeszowa, które ostatecznie wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:0

Rysice Rzeszów: Anna Obiała, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Weronika Centka, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska, Magda Kubas (libero)

MKS Kalisz: Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Lucija Mlinar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Śliwa (libero) oraz Natalia Pajdak, Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Cygan

Wyniki spotkań 2. kolejki Tauron Ligi:
ŁKS Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:19)
UNI Opole – Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 21:25, 16:25)
Chemik Police – Akademia Tarnów 3:0 (25:12, 25:20, 25:21)
Bielsko-Biała – Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:15, 25:8)
Radomka Radom – Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:11, 25:13, 32:30)
Rysice Rzeszów – MKS Kalisz 3:0 (25:15, 25:18, 25:17)

Po dwóch kolejkach liderkami Tauron Ligi są siatkarki z Bielska-Białej. Tuż za nimi, również bez straconego seta, plasują się kolejno: Budowlani Łódź, Chemik Police i Rysice Rzeszów. Ligową tabelę zamyka UNI Opole, które z kolei nie wygrało jeszcze żadnego seta w dwóch spotkaniach.