Na otwarcie drugiej kolejki Tauron Ligi zmierzyły się dwa zespoły, które przegrały swoje pierwsze mecze 0:3. Tym wynikiem ŁKS Łódź przegrał derby Łodzi z Budowlanymi, a Pałac Bydgoszcz uległ drużynie Developres Rzeszów. Szansę na zmazanie plamy oba zespoły miały w starciu naprzeciw sobie.

Na początku meczu widać było dosyć długie, ale również nerwowe wymiany z obu stron. W takiej grze lepiej odnalazły się zawodniczki z Pałacu, wychodząc na prowadzenie 4:2. Łodzianki szybko jednak zdołały uspokoić grę, doprowadzając do remisu oraz budując nawet czteropunktową przewagę 14:10. Przez resztę seta zespół z Łodzi kontrolował wynik pierwszej części gry, wygrywając ją 25:19.

W początkowej fazie drugiej partii gra ŁKS-u mocno falowała, a w połączeniu z poprawą skuteczności zawodniczek z Bydgoszczy, ekipa gości wyszła na prowadzenie 5:2, a później 9:6. Chwilę później gospodynie doprowadziły do remisu i gry na kontakcie do decydujących momentów tego seta. Kiedy dzięki dobrym zagrywkom Campos łodzianki zbudowały trzypunktową przewagę (21:18), której nie oddały już do końca.

Bardzo podobny początek do drugiego seta miała trzecia część gry. Pałac wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (9:6), które szybko jednak stracił (9:9). W przeciwieństwie do poprzednich dwóch partii tutaj w kluczowym momencie to bydgoszczanki wyszły na bezpieczną pięciopunktową przewagę (22:17), chociażby przez dużą liczbę popełnionych błędów przez zawodniczki Łodzi. W ostatecznym rozrachunku Pałac wygrał tę partię 25:21.

Rozpędzone siatkarki z Bydgoszczy dobrze weszły również w czwartą część gry 6:4. Ten moment jednak trwał bardzo krótko i w kolejnych minutach tej partii do głosu doszły gospodynie, 16:8. Pomimo przestoju, gdzie Pałac z Sikorską na zagrywce zdobył 4 punkty z rzędu, łodzianki potrafiły zamknąć to spotkanie, zwyciężając 25:19.

Za ten mecz należy pochwalić najlepszą na boisku Dudek, która zdobyła 22 punkty. Zdecydowanie lepiej spisywał się również blok, jak i zagrywka zespołu z Łodzi, dzięki czemu to one zwyciężyły 3:1.

ŁKS Commercecon Łódź vs KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:19)