Siatkarki Uni Opole pokonały na wyjeździe KS Pałac Bydgoszcz. Dzisiejsze starcie zamykające piątą serię gier Tauron Ligi miało duże znaczenie dla układu dolnej części tabeli.

Pierwszy set:

Początek meczu należał do Uni Opole, która szybko objęła prowadzenie 3:1. Następnie gra się bardziej wyrównała i mieliśmy 8:8. Udane kontry i dobra gra blokiem dała przewagę 15:12 KS Pałac Bydgoszcz. Dobre serwisy Marty Orzyłowskiej spowodowały, że opolanki odrobiły straty i mieliśmy 21:21. Kluczem do wygrania seta na przewagi była dobra postawa Kolumbijki Any Kariny Olayi, która przechyliła szalę zwycięstwa na stronę Uni. (27:25)

Drugi set:

Opolanki poszły za ciosem na początku drugiego seta. Duet Olaya/Połeć dał kilkupunktową przewagę na początku tej partii. Zawodniczki z Bydgoszczy odrobiły straty, ale na niezbyt długi czas, gdyż przez defensywę gospodyń ponownie zaczęła się przedzierać Orzyłowska, która w świetnym stylu zastępowała kontuzjowaną Katarzynę Zarosińską-Król . Opolanki powiększały swoją przewagę uciekając na 17:12. Im bliżej było końca seta, tym Pałac popełniał coraz więcej błędów. Oleya bawiła się w ataku i wspólnie z Orzyłowską poprowadziły przyjezdne do zwycięstwa w drugim secie. Zawodniczki Uni rozbiły gospodynie w tym secie 25:15.

Trzeci set:

Początek trzeciej odsłony ponownie należał do Uni, które prowadziły 5:1. Zawodniczki z Bydgoszczy starały się odrabiać straty m.in. dzięki dobrej grze Joanny Sikorskiej, ale ciągle to Uni Opole prowadziło 16:13. Skuteczne ataki Poli Nowakowskiej dały szansę gospodyniom i doprowadziły do remisu 17:17. Nieoczekiwanie końcówka seta należała do zawodniczek Pałacu Bydgoszcz, które wygrały tę partię 25:22.

Czwarty set:

Podrażnione opolanki wzięły sprawy w swoje ręce i postanowiły wygrać w czterech setach ten mecz. Asy serwisowe Sieradzkiej i Pamuły dały prowadzenie 7:3 zawodniczkom Uni Opole. Siatkarki Pałacu Bydgoszcz ponownie popełniały wiele niewymuszanych błędów i nie potrafiły przebić się przez dobrą grę defensywną przyjezdnych. Dobre ataki Olayi pozwalały na kontrolowanie tego seta przez Uni i prowadzenie 15:9. Dobre zagrywki Makarewicz dawały jeszcze nadzieje kibicom Pałacu Bydgoszcz, ponieważ gospodynie przybliżyły się na 22:18. Ostatnie piłki należały jednak do Uni Opole. Ponownie dobrymi atakami popisały się Orzyłowska i Oleya, które dały wygraną swojemu zespołowi 25:22.

Uni Opole z trzema punktami wraca do domu. Dzięki wygranej zawodniczki z Opola awansowały na 8. miejsce w tabeli. Natomiast KS Pałac Bydgoszcz z kompletem porażek zamyka ligową stawkę.

KS Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 1:3
(25:27, 15:25, 25:22, 22:25)

MVP: Katarzyna Połeć.

Pałac: Bałdyga (3), Nowakowska (16), Sikorska (16), Paluszkiewicz (9), Witowska (11), Łyszkiewicz (7), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz (4), Gliwa
UNI: Orzyłowska (13), Olaya (19), Pamuła (11), Połeć (12), Sieradzka (20), Bińczycka (1), Adamek (libero) oraz Janicka, Kecher