W trzecim ćwierćfinale Pucharu Polski w siatkówce Jastrzębski Węgiel mierzył się na własnym boisku z Treflem Gdańsk. Wczoraj odbyły się dwa pierwsze mecze tych rozgrywek, w których Projekt Warszawa pokonał Anioły Toruń (3:0), a Luk Lublin niespodziewanie wygrał z Asseco Resovią Rzeszów (3:1).

Jastrzębski Węgiel:
Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak (L)

Trefl Gdańsk:
Jan Franchi Martinez, Jordan Zaleszczyk, Aliaksei Nasevich, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa, Voitto Köykkä (L)

Pierwsze 5 punktów w spotkaniu padło łupem Jastrzębia. Prowadzenie nie trwało długo, ponieważ gdańszczanie błyskawicznie doprowadzili do remisu po pięć. Chwilę później gospodarze podkręcili tempo. Skuteczni w ataku byli Fornal oraz Gladyr. Do tego asem popisał się Szymura, a Toniutti zablokował Martineza – 12:7. Od tego momentu Jastrzębski kontrolował przebieg tej partii, której wynik ustalił skutecznym atakiem Patry – 25:20.

Bardzo szybko w 2 secie gospodarze wyszli na 3 punktowe prowadzenie. Najpierw na kontrze skuteczny był Fornal, a chwilę później Huber zablokował rywala – 4:1. W środkowej części tej partii po nieudanych atakach Zaleszczyka oraz Sawickiego przewaga gospodarzy wzrosła do 5 punktów – 13:8. Jastrzębski nie pozwolił już się dogonić. 2 set zakończył się blokiem Hubera na Sasaku po dość długiej wymianie – 25:20.

Na początku 3 seta, na prowadzenie wyszedł Trefl, gdy skuteczni w ataku byli Sawicki oraz Nasevich – 6:3. Jednak goście z prowadzenia nie mogli się długo cieszyć, gdyż chwilę później Gladyr, Huber oraz Fornal zablokowali rywali, dzięki czemu nie tylko doprowadzili do remisu, ale również zbudowali 2 punktową przewagę – 9:7. Jastrzębski w środkowej fazie seta tylko powiększał prowadzenie i tak po bloku Patriego było już 20:15. W końcówce goście próbowali jeszcze wrócić do tego spotkania, ale to Jastrzębski Węgiel zwyciężył w tym secie – 25:21. MVP tego spotkania został Benjamin Toniutti, a Mikołaj Sawicki zdobył w tym meczu najwięcej punktów – 14.

Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk 3-0 (25:20, 25:20, 25:21)