Niesamowity turniej w Montrealu rozegrał Jan Zieliński. Reprezentant Polski i Monakijczyk Hugo Nys w świetnym stylu dotarli aż do półfinału. W nim mierzyli się z parą: Ram/Salisbury, której ulegli 2:6, 6:4, 9:11.

Niewykorzystane okazje i brak awansu do finału ATP1000 w Montrealu

Początek spotkania półfinałowego gry podwójnej ATP1000 w Montrealu był nieco senny w wykonaniu Zielińskiego i Nysa. Polak i Monakijczyk źle weszli w mecz i zostali przełamani już w drugim gemie pierwszej partii (0:2). W tej odsłonie nie mogli znaleźć recepty na dobre zagrania rywali. Po kilkunastu minutach przegrywali już 2:5 i nie zdołali odwrócić losów tego seta. Po 27 minutach ulegli 2:6 i jeśli chcieli marzyć o awansie do finału musieli znacznie poprawić swoją grę.

Druga odsłona to znacznie lepsza postawa rozstawionego z 14. duetu. Panowie jako pierwsi przełamali rywali (2:1), by po chwili podwyższyć prowadzenie do dwóch gemów. Do końca tego seta obie pary utrzymywały własny serwis, co stawiało w korzystnej sytuacji Zielińskiego i Nysa, którzy wykorzystali czwartą piłkę setową, wygrali tę partię 6:4 i wyrównali stan całego pojedynku na 1:1.

O końcowym triumfie decydował tie-break. W nim przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 5:5 wyższy bieg wrzucili Polak i Monakijczyk, którzy zdobyli minimalną przewagę (6:5), a następnie dwukrotnie przełamali Rama i Salisburego. Przy stanie 9:5 wydawało się, że nic już nie odbierze im końcowego triumfu. Przeciwnicy jednak nie poddali się do samego końca, obronili aż cztery piłki meczowe, a za chwilę stanęli przed szansą na domknięcie pojedynku (10:9). Niestety, chwilę później wykorzystali już pierwszą piłkę setową i wygrali tie-breaka 11:9. W całym spotkaniu zaś 2:1 (6:2, 4:6, 11:9) i to oni zagrają o zwycięstwo w całym turnieju.

Przypomnijmy, że Zieliński i Nys na drodze do półfinału pokonali kolejno duety:

• Fils/Jarry – 2:1 (4:6, 6:3, 10:5)
  • Bopanna/Ebden – 2:1 (4:6, 6:3, 10:7)
  • Draper/Sinner – walkower

Już jutro panowie rozegrają spotkanie pierwszej rundzie turnieju ATP1000 w Cincinnati (USA). Po drugiej stronie siatki staną Argentyńczycy: Gonzalez/Molteni.