Magdalena Fręch (50. WTA) przystąpiła dziś do kwalifikacji do turnieju WTA1000 w Cincinnati (Stany Zjednoczone). Rozstawiona z jedynką Polka w pierwszej rundzie mierzyła się z notowaną ponad 50 pozycji niżej Hailey Baptiste (USA).

Nasza reprezentantka świetnie rozpoczęła spotkanie odbierając rywalce podanie już w pierwszym gemie. W kolejnym Amerykanka odłamała, jednak było to wszystko na co pozwoliła w tej partii polska tenisistka. Po niezwykle zaciętym trzecim gemie przy serwisie Baptiste, Fręch wyszła na prowadzenie 2:1, które szybko podwyższyła do 5:1. Po chwili notowana na 104. miejscu zawodniczka wygrała jeszcze gema na sucho, lecz pierwszy set zakończył się pewną wygraną 26-letniej Łodzianki (6:2). Początek drugiej odsłony był znów wyrównany. Obie panie zwyciężyły we własnych gemach serwisowych. Po chwili z powodu kłopotów ze zdrowiem reprezentantka gospodarzy poddała mecz przy stanie 1:2 z jej perspektywy w drugim secie. Tym samym Polka wygrała 6:2, 2:1 i awansowała do finału kwalifikacji, w którym zagra z Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro (77 WTA). Jeśli odniesie triumf, zobaczymy ją w drabince głównej WTA1000 w Cinncinati.