Tenis: Maja Chwalińska ćwierćfinalistką French Open!

Piękny sen Mai Chwalińskiej trwa! Polska tenisistka pokonała w czwartej rundzie Francuzkę, Diane Parry i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa!
W drodze do czwartej rundy French Open Maja Chwalińska musiała wygrać aż 6 spotkań. Polka rozpoczynała bowiem rywalizację od kwalifikacji, w której pokonała: Alice Rame, Carole Monnet i Suzan Lamens. W pierwszej rundzie turnieju głównego Biało-Czerwona wyeliminowała niespodziewanie Mistrzynię Olimpijską – Chinkę, Qinweng Zheng. Następnie wygrała z kolejną tenisistką z czołówki – Belgijką, Elise Mertens, a w poprzedniej rundzie mimo słabego pierwszego seta odesłała z kwitkiem Greczynkę, Marię Sakkari.
Tym razem rywalką naszej tenisistki była reprezentantka gospodarzy, Diane Parry. Chwalińska od początku meczu grała bardzo solidnie, dokładając też efektowne zagrania. Przez dłuższy czas przełamań nie oglądaliśmy, ale kluczowym momentem partii okazał się ósmy gem. To wtedy Maja wykorzystała drugiego break pointa i wyszła na prowadzenie 5:3. Następnie pewnie wygrała gema przy własnym podaniu i zapisała seta na swoje konto.
W drugiej partii Polce udało się uzyskać przewagę przełamania wcześniej, bo w piątym gemie. Od tego momentu Francuzka grała coraz bardziej nerwowo, spieszyła się i popełniała błędy. Za to Biało-Czerwona była niezwykle skupiona, dokładając kolejne gemy. Mai nie przeszkadzała też publiczność, która zachowywała się z szacunkiem, co nie jest oczywiste przy meczach, w których występują gospodarze. Przy stanie 5:2, 40:0 Maja Chwalińska wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w ćwierćfinale French Open!!
Kolejną rywalką naszej tenisistki będzie Anna Kalinskaya, która pokonała Anastazję Potapową.
French Open, 4 runda singla:
Maja Chwalińska – Diane Parry 6:3, 6:2