Tenis stołowy: Bajor z „życiówką” w światowym rankingu!

Natalia Bajor

Natalia Bajor ma za sobą świetny występ na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Polka w rozgrywkach singlowych zajęła 4. miejsce. To przełożyło się na znaczny awans w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego.

Polka na Igrzyskach dotarła aż do półfinału, gdzie zatrzymała ją Rumunka Bernadette Szocs. Dzięki temu aktualnie zajmuje 41. pozycję na świecie. To najwyższa lokata w całej karierze 26-latki. W poprzednim notowaniu Bajor była 57, a więc zaliczyła awans aż o 16. miejsc. W górę rankingu przesunęły się także m.in. siostry Węgrzyn.

Polki w top 300 rankingu:

41. Natalia Bajor (+16)

121. Anna Węgrzyn (+16)

211. Katarzyna Węgrzyn (+3)

220. Natalia Partyka (+11)

270. Zuzanna Wielgos (+36)

284. Natalia Bogdanowicz (+34)

285. Anna Brzyska (+34)

Wśrod panów najwyżej z Biało-Czerwonych plasuje się Maciej Kubik, który w porównaniu z ostatnim notowaniem spadł o 3. lokaty. Duży awans zanotował za to Miłosz Redzimski.

Polacy w top 300 rankingu:

114. Maciej Kubik (-3)

169. Miłosz Redzimski (+27)

177. Samuel Kulczycki (+14)

178. Jakub Dyjas (-34)

250. Mateusz Zalewski (+31)

279. Mateusz Żelengowski (+38)

 

 

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: