Dwa medale zdobyły reprezentantki Polski w grze pojedynczej do lat 17 na turnieju WTT Youth Contender w Sarajewie! Wicemistrzynią w tej kategorii została Natalia Bogdanowicz, a brązowy medal zdobyła Karolina Hołda. Bliski medalu był także Artur Gromek, ale odpadł w ćwierćfinale turnieju męskim do lat 17. To kolejny sukces młodych polskich tenisistów stołowych w ostatnim czasie.

Przed kilkoma dniami w Podgoricy Bogdanowicz sięgnęła po złoto w turnieju do lat 17, pokonując w finalę inną reprezentantkę Polski, Karolinę Hołdę! Poza złotem i srebrem Polek, na podium w stolicy Czarnogóry stanął także Artur Gromek. Polak zdobył brązowy medal w turnieju singla U-17.

Zarówno Natalia i Karolina trafiły w fazie grupowej na rywalki z Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, ale obie odniosły po dwa zwcyięstwa. Dzięki wolnym losom awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału. Bogdanowicz pokonała po tie-breaku Janę Havelę z Serbii, a Hołda 3:1 reprezentankę gospodarzy, Eminę Cerić. W walce o finał Bogdanowicz po czterech setach wygrała z Lisą Wang (Niemcy), ale druga z Polek uległa 1:3 późniejszej triumfatorce, reprezentującą Niemcy Koharu Itagaki. Ta samo zawodniczka pokonała w finale naszą tenisistkę w trzech setach.

Bliski medalu był także Artur Gromek w kategorii do lat 17. Polak wygrał swoją grupę i w 1/8 finału pokonał 3:0 reprezentanta Niemiec. W walce o półfinał niestety uległ 1:3 Bośniakowi Benjaminowi Zijadicowi.