Dobiegły końca Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym! Łącznie reprezentanci Polski zdobyli na nich aż 10 medali, z czego sześć dołożyli dziś w grze pojedynczej i podwójnej.

Znakomity turniej ma za sobą Patryk Żyworonek, który dwukrotnie został mistrzem Europy! W finale gry pojedynczej pokonał on 4:2 Roberta Istrate z Rumunii. Wcześniej w półfinale był lepszy od innego reprezentanta Polski, Aleksa Pakuły, który ukończył zawody z brązowym medalem. Żyworonek triumfował także w grze podwójnej razem z Samuelem Michną. Najpierw wygrali 3:0 z Francuzami Sandro Cavaillem i Noah Vitelem, a potem w „polskim finale” takim samym stosunkiem ograli Jana Mrugałę i Aleksa Pakułę.

Biało-Czerwoni stanęli także na podium w kategorii do lat 19. Wicemistrzyniami Europy juniorek w deblu zostały Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, które dopiero w finale uległy 1:3 włosko-ukraińskiej parze. W dodatku ta druga dołożyła brązowy medal w grze pojedynczej. Przypomnijmy, że Wielgos już za parę dni poleci do Paryża z seniorską kadrą na Igrzyska Olimpijskie.