Magda Linette pokonała w 1/32 finału turnieju WTA 1000 w Pekinie zawodniczkę z Japonii Moyuke Uchijime 2:1 (6:4, 4:6, 6:3). Teraz reprezentantkę Polski czeka bardzo ciężkie wyzwanie, bowiem zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini.

W drugiej rundzie turnieju rozgrywanego w stolicy Chin — Pekinie, reprezentantka Polski, Magda Linette zmierzyła się z zawodniczką z Japonii — Moyuką Uchijimą, która w 1/64 finału po nieco ponad godzinnym spotkaniu poradziła sobie z Han Shi z Chin, wygrywając z nią 2:0 (6:3, 6:4).

Pierwszy set do pewnego momentu był wyrównany, a obie zawodniczki broniły swojego posiadania. Dopiero przy stanie 2:2 23-latka z Japonii jako pierwsza przełamała Polkę. Chwilę później jednak tego samego dokonała nasza zawodniczka, doprowadzając do kolejnego remisu. Od tego momentu Linette straciła już tylko jednego gema, wygrywając pierwszego seta 6:4.

Od samego początku nie po myśli Magdy układała się druga odsłona rywalizacji. Moyuka bardzo szybko wygrała pięć gemów, dzięki czemu prowadziła 5:1. Linette próbowała odwrócić losy drugiego seta, lecz było ją jedynie stać na doprowadzenie do stanu 5:4. Zatem w spotkaniu ponownie był remis.

Trudny czas Polki trwał w najlepsze. Trzeci set rozpoczął się od zwycięstwa w gemie przez Japonkę do zera, a chwilę później Uchijima powiększyła przewagę. Będąca pod ścianą Polka zaczęła odrabiać straty. Najpierw wyrównana, a później wygrała kolejne trzy gemy, będąc już bardzo blisko końcowego triumfu. Ostatecznie Biało-Czerwona utrzymała korzystny wynik do końca, dzięki czemu zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju w Chinach.

Teraz czeka ją pojedynek z jedną z faworytek do zwycięstwa w Chinach — Włoszką Jasmine Paolini.