Karol Drzewiecki wygrał deblowy turniej rangi challenger w stolicy Portugalii, Lizbonie. To drugi wygrany turniej w tym sezonie przez naszego zdolnego deblistę. Polak grał w parze wspólnie z Czechem Zdenkiem Kolarem.

Rywalami polsko-czeskiej pary był debel gospodarzy turnieju tzn. Portugalczyków Faria/Rocha. Sam awans do finału był już sukcesem, gdyż Drzewiecki i Kolar grali razem po raz pierwszy w karierze. Dodatkowo Czech w tym turnieju skupiał się na zmaganiach singlowych, ale w Portugalii postanowił zagrać debla wspólnie z naszym rodakiem. Ten eksperymentalny duet został rozstawiony w turnieju z numerem drugim.

Pierwszy set:

Pierwsze gemy padały łupem serwujących. Sytuacja zmieniła się dopiero podczas 4 gema w tym spotkaniu, gdy Drzewiecki i Kolar przełamali gospodarzy i na tablicy wyników mieliśmy 3-1. Później set już był bardzo jednostronny. Polak i Czech nie dali w tej partii ani razu się przełamać i byli niezwykle skuteczni. Dodatkowo w 8 gemie po raz drugi przełamali Portugalczyków i wygrali całego seta 6-2. Do końcowego triumfu potrzebny był już tylko jeden set.

Drugi set:

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, oba duety skupiały się na pilnowaniu swojego podania. Portugalczycy również weszli na zdecydowanie wyższy poziom gry, co skutkowało emocjami do samego końca. Pierwszą szansę na przełamanie w tym secie mieli Polak i Czech, ale nie wykorzystali jej, na tablicy wyników mieliśmy 4-4. Następne gemy już były bez piłek na przełamanie, więc o losach partii musiał rozstrzygnąć tie-break. Lepiej weszli w niego Portugalczycy, którzy rozpoczęli tie-break od mini-breaka. Kolejny punkt już padł łupem Polaka i jego partnera, więc stan rywalizacji mieliśmy remisowy. Obydwa deble wygrywały następnie swoje serwisy, więc mieliśmy 4-3 dla Portugalczyków. Następnie ponownie stracili punkt przy swoim podaniu Polak i Czech, było 5-3 dla Portugalczyków i tylko dwóch piłek im brakowało do wygrania seta. Nie wytrzymali ciśnienia natomiast Portugalczycy przy własnym podaniu, co poskutkowało dwoma mini-breakami dla polsko-czeskiej pary i wynikiem 6-5 dla naszego debla. Drzewiecki i Kolar wykorzystali pierwszą piłkę meczową i wygrali drugiego seta 7-6.

To drugi wygrany w tym sezonie turniej przez Karola Drzewieckiego, poprzedni miał miejsce podczas challengera w Poznaniu. Współpraca Polaka i Czecha wyglądała dobrze, więc być może to nie ostatni turniej tego duetu. Drzewiecki razem z Kolarem zostali mistrzami turnieju w Lizbonie! Polak awansuje na 132 miejsce w rankingu deblistów ATP.

Drzewiecki/Kolar – Faria/Rocha: 2-0 (6-2. 7-6) – Finał

Drzewiecki/Kolar – Sabanov/Sabanov: 2-0 (6-4, 6-4) – półfinał

Drzewiecki/Kolar – Hassan/Squire: walkower – ćwierćfinał

Drzewiecki/Kolar  – Dalla Valle/Forti: 2-0 (6-1, 6-2) – 1/8 finału