Ogromny sukces młodego Maksa Kaśnikowskiego, młody Polak zagra w pierwszym finale turnieju rangi challenger! Nasz tenisista w dwóch setach pokonał Francuza Valentina Royera!

Piękny sen młodego Polaka w Portugalii trwa dalej, dzisiaj nasz zawodnik w dwóch setach pokonał Valentina Royera i zameldował się w wielkim finale turnieju w Oeiras! Początek spotkania był bardzo wyrównany oboje tenisiści wygrywali swoje podania i w połowie seta był wynik 3:3. Sytuacja zmieniła się w kolejnych gemach, gdy zawodnicy naprzemiennie się przełamali do stanu 4:4. Kolejny gem również przyniósł sporo emocji ale chłodniejszą głowę zachował młody Polak ponownie przełamując rywala i serwując na wygranie seta. Polak wytrzymał ciśnienie i wykorzystał trzecią piłkę setową obejmując prowadzenie 1:0 w spotkaniu.

Druga partia zaczęła się również korzystnie dla naszego młodego zawodnika, Polak szybko przełamał rywala i objął prowadzenie 2:1 w setach. Nasz zawodnik kontrolował przebieg spotkania i prowadził już 5:3 do wielkiego finału brakowało mu już tylko gema. Francuz się jednak nie poddawał i wygrał swój gem serwisowy doprowadzając do stanu 5:4. Nasz tenisista serwował na mecz ale Francuz nie odpuszczał, w 10 gemie tego seta Maks najpierw nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, a następnie musiał bronić breaka ale na szczęście Polak dał radę. Trzecią piłkę meczową Kaśnikowski już wykorzystał i osiąga swój życiowy wynik w karierze! Dla Maksa to piękny wynik i szansa na ogromne punkty do rankingu ATP.

Maks Kaśnikowski – Valentin Royer 2:0 (6:4, 6:4)