Tenis ziemny: Iga Świątek kończy swój udział w Roland Garros na czwartej rundzie

W niedzielę 30 maja na korcie centralnym, Iga Świątek zmierzyła się z Martą Kostiuk w meczu o ćwierćfinał Roland Garros.
Polka od początku zmagań w Paryżu pokonała Emerson Jones 6:1, 6:2. W kolejnej rundzie poradziła sobie z Sarą Bejlek 6:2, 6:3, a w ostatnim historycznym spotkaniu polsko-polskim, wygrała z Magdą Linette 6:4, 6:4.
Ukrainka również ma za sobą udany początek turnieju. Pokonała kolejno: Viktoriję Golubic 6:4, 6:3, Katie Volynets 6:7, 6:3, 6:3 i Oksanę Sielechmietjewą 6:2, 6:3. Warto zaznaczyć, że Marta ma za sobą aż piętnaście wygranych pojedynków z rzędu na tej nawierzchni.
Niedzielne spotkanie obu pań było ich piątym w historii, z czego tylko jedno wygrała Kostiuk.
Pierwszego gema na swoje konto zapisała Ukrainka, a Polka zmusiła rywalkę do błędu i szybko zamknęła drugiego gema.
W dalszych minutach oglądaliśmy równą walkę po obu stronach siatki, którą ostatecznie wygrała Marta Kostiuk 7:5.
W drugiej odsłonie Raszynianka popełniała sporo błędów serwisowych, do tego niestety dodała również błędy zza linii końcowej co skutecznie wykorzystała rywalka, która ostatecznie pokonała naszą tenisistkę i zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju.
IV runda gry pojedynczej:
Marta Kostiuk (Ukraina, 15) – Iga Świątek (Polska, 3) 7:5, 6:1