Tenis ziemny: Jan Zieliński udanie rozpoczyna turniej w Madrycie!

Jan Zieliński i Sander Gille

Jan Zieliński i Sander Gille pokonali w 1 rundzie turnieju ATP w Madrycie parę niemiecko-austriacką: Hendrika Jebensa i Lucasa Miedlera. Dzięki temu Polak i Belg zagrają w 1/8 finału. 

Cały pojedynek był niezwykle wyrównany. W pierwszym secie żaden z debli nie zdołał uzyskać przewagi przełamania, chociaż były ku temu okazje. Zieliński i Gille mieli nawet piłkę setową przy stanie 6:6, 40:40, ale rywale zdołali się wybronić. Tie-breaka lepiej rozpoczęli Jebens i Miedler, bo od prowadzenia 3:0. Niemiec i Austriak poszli za ciosem i wygrali tę partię. Drugi set rozpoczął się od bardzo pewnie wygrywanych gemów przez serwujących. Kluczowy moment nastąpił w piątym gemie, gdy polsko-belgijska para przełamała rywali, a parę minut później prowadziła już 4:2. Zieliński i Gille utrzymali tę przewagę i ostatecznie wygrali seta wynikiem 6:4. W super tie-breaku przez długi czas żadna ze stron nie potrafiła uzyskać przewagi większej niż punkt. Jako pierwsi zrobili to Jebens i Miedler (6:4), ale w końcówce lepsi byli Zieliński i Gille i to oni zagrają w 1/8 finału. Kolejnymi rywalami Janka i Sandera będą Czech, Tomas Machac i Amerykanin, Tommy Paul.

ATP Madryt, 1/16 finału debla:

Jan Zieliński/Sander Gille – Hendrik Jebens/Lucas Miedler 6:7(5), 6:4, 10:8

O autorze: Katarzyna Kubin

Sport to coś więcej niż moja pasja. Z oczywistych dyscyplin piłka nożna, lekkoatletyka, skoki narciarskie. Z tych bardziej wyszukanych badminton, judo, rugby 7, pięciobój nowoczesny czy kajakarstwo górskie.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: