Tenis ziemny: Katarzyna Piter i Janice Tjen wygrywają turniej debla zawodów WTA 250 w Kantonie!

Katarzyna Piter
W drodze do finału Piter i Tjen wszystkie mecze rozgrywały na pełnym, trzysetowym dystansie.

Pomimo tego, że Polka i Indonezyjka przegrywały w każdym meczu 0:1 to ostatecznie triumfowały w turnieju Guangzhou Open 2025, pokonując po super tie-breaku od Eudice Chong z Hongkongu i Tajwanki En Shuo Liang.

Początek niedzielnego starcia przebiegał pod dyktando serwujących. W pierwszym secie Chong i Liang domknęły premierową partię przy własnym podaniu.

W drugiej partii para Piter i Tjen nie odpuściła i zdobyła kluczowego breaka w ósmym gemie.

Finał imprezy w Guangzhou rozstrzygnął się w super tie-breaku, w którym Polka z Indonezyjką odskoczyły na 3:0. Rywalki jednak zdołały odrobić stratę. Na szczęście „nasza para” odskoczyły na 7:3 i już do końca spotkania nie oddały przewagi.

Dla Katarzyny Piter to drugi tytuł w deblu w sezonie 2025, a łącznie piąty w głównym cyklu.

 

FINAŁ GRY PODWÓJNEJ:

Katarzyna Piter (Polska) / Janice Tjen (Indonezja) – Eudice Chong (Hongkong) / En Shuo Liang (Tajwan) 3:6, 6:3, 10-5

O autorze: Marta Przybysz

Gdybym miała opisać siebie jednym zdaniem brzmiałoby ono: Kocham ostrą muzykę, dobre wino, whisk(e)y, piłkę ręczną, żużel oraz skoki.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: