Tenis ziemny: Katarzyna Piter zagra o finał turnieju deblowego w Chinach!

Katarzyna Piter i Janice Tjen awansowały do półfinału turnieju deblowego w chińskim Guangzou. Polka i Indonezyjka po ciężkim spotkaniu pokonały po tie-breaku Quinn Gleason (Stany Zjednoczone) i Jelenę Pridankinę (Rosja) 2:1 (3:6, 6:3, 10:8).
W ćwierćfinale turnieju WTA 250 debel w chińskiej miejscowości Guangzou Katarzyna Piter i Janice Tjen zmierzyły się z Quinn Gleason i Jeleną Pridankiną, które w poprzedniej rundzie po ponad godzinnym spotkaniu pokonały Camilę Osorio i Yafan Wang – 2:0 (7:5, 6:4).
Pierwsze dwa gemy należały do amerykańsko-rosyjskiego duetu. Quinn i Jelena najpierw obroniły swój licznik, a chwilę później przełamały licznik Polki i Indonezyjki. Kolejne pięć gemów stało pod znakiem przełamań, dzięki czemu wciąż dwugemowe prowadzenie utrzymywały rywalki, które finalnie wygrały pierwszą część spotkania – 6:3. W drugim secie od samego początku toczył się wyrównany bój. Przy stanie 2:3 Piter i Tjen wygrały cztery gemy z rzędu, doprowadzając do setowego remisu.
W tie-breaku Polka i Indonezyjka odwróciły losy rywalizacji, bowiem ze stanu 3:6 doprowadziły najpierw do remisu, a następnie objęły prowadzenie 8:6. Ostatecznie Katarzyna Piter i Janice Tjen pokonały Quinn Gleason i Jelenę Pridankinę 2:1 (3:6, 6:3, 10:8), awansując do półfinału turnieju rozgrywanego w Guangzou.
KATARZYNA PITER/ JANICE TJEN — QUINN GLEASON/ JELENA PRIDANKINA 2:1 (3:6, 6:3, 10:8)