Tenis ziemny: Magda Linette i Julija Starodubcewa kończą przygodę w Paryżu

W sobotnie południe 30 maja na kortach w Paryżu, Magda Linette i Julija Starodubcewa rozegrały spotkanie drugiej rundy wielkoszlemowego Roland Garros.
Wczoraj obie panie zakończyły swoją singlową przygodę na paryskich kortach, a dzisiaj w 1/16 finału zmierzyły się z rozstawionymi z „dziesiątką” Słowaczką Terezą Mihalikovą i Brytyjką Olivią Nicholls.
Polsko-ukraiński duet wcześniej pokonał już Francuzki Elsę Jacquemot i Tiantsoę Rakotomangę Rajaonah 3:6, 6:4, 6:3.
Mecz lepiej rozpoczął się dla polsko-ukraińskiego duetu, który szybko odskoczyły na 3:0.
Jednak rywalki zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się jednego gema broniąc dwa break pointy.
Ostatecznie „nasza” para wygrała pierwszą odsłonę 6:4.
O wygranej w drugiej partii zadecydował czwarty gem, w którym Mihalikova i Nicholls odebrały serwis od polsko-ukraińskiej pary i zapisały tego seta na swoją korzyść wynikiem 6:3.
O zwycięstwie zadecydował trzeci set, który był równa walką po obu stronach siatki.
W dziewiątym gemie Słowaczka i Brytyjka pewnie obroniły serwis, który dał im awans do trzeciej rundy paryskiego turnieju.
II runda gry podwójnej:
Tereza Mihalikova (Słowacja, 10) / Olivia Nicholls (Wielka Brytania, 10) – Magda Linette (Polska) / Julija Starodubcewa (Ukraina) 4:6, 6:3, 6:4