Trwa piękny sen Magdaleny Fręch. Polka jest już na najwyższym w karierze miejscu w rankingu WTA – 27., a w środę zanotowała kolejne bezcenne zwycięstwo. W drugiej rundzie WTA1000 w Wuhan (Chiny) pokonała w trzech setach Emmę Navarro (8. WTA).

Fręch lepsza od Navarro!

Magdalena Fręch (27. WTA) w 2. rundzie turnieju WTA1000 w chińskim Wuhan podejmowała tenisistkę z pierwszej dziesiątki rankingu – Amerykankę Emmę Navarro. Polka nie była faworytką, jednak w ostatnim czasie gra wręcz rewelacyjnie, co udowodniła także dziś. Pierwszy set był niezwykle zacięty, aż do stanu 4:4 żadna z pań nie była w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Wtedy do ataku przystąpiła nasza reprezentantka. Najpierw odebrała podanie rywalce, a chwilę później dopełniła dzieła zwyciężając do zera we własnym gemie serwisowym, dzięki czemu wygrała pierwszą partię 6:4 i objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona obfitowała w przełamania. Niestety, nie ułożyła się po myśli Biało-Czerwonej. Już na samym początku Navarro przełamała, by objąć prowadzenie 2:0. Fręch nie zamierzała się poddać i zmniejszyła straty (2:3), jednak tym razem to nie wystarczyło na Amerykankę. W tej partii Polka uległa 3:6, a w całym spotkaniu było 1:1. O losach awansu musiał zadecydować trzeci set.

W trzecim secie prym wiodła Fręch. Od pierwszych piłek narzuciła swoje tempo gry i dominowała na korcie, co skutkowało wysokim prowadzeniem (5:2). Co prawda Navarro urwała jeszcze gema, broniąc pierwszej piłki meczowej (3:5), jednak przegrała tę partię 3:6, a w całym spotkaniu 1:2. W trzeciej rundzie Polka zagra z lepszą z pary Haddad Maia/Kudiermietowa.

Magdalena Fręch – Emma Navarro 2:1 (6:4, 3:6, 6:3)