Tenis ziemny: Maja Chwalińska w półfinale Roland Garros!

Maja Chwalińska/materiały SBC
Maja Chwalińska w ćwierćfinale pokonała Annę Kalinską i zameldowała się w półfinale Rolanda Garrosa!

Maja Chwalińska idzie jak burza! Bez wątpienia jest największym zaskoczeniem turnieju, w którym znalazła się dzięki wygranym kwalifikacjom.

Następnie pokonała Qinwen Zheng, Elise Mertens, Marię Sakkari i Diane Parry.

Polka przed turniejem zajmowała 114 lokatę w rankingu WTA, a Rosjanka była 24.

Początek środowego spotkania nie zaczął się dla Mai najlepiej, ponieważ już w pierwszym gemie została przełamana. Na szczęście kolejnych pięć zapisała na swoją korzyść.
W dalszych minutach Kalinska przejęła stery i odrobiła straty, doprowadzając do tie-breaka, w którym zimną krew zachowała nasza tenisistka wygrywając 7:3.

W drugiej odsłonie Maja nie pozwoliła rywalce na „przejęcie kortu” i prowadziła 4:1 zapisując czwarte i piąte przełamanie w meczu.

Do końca meczu nie oddała prowadzenia i ostatecznie wygrała ćwierćfinał tenisowego French Open, pokonując Rosjankę Annę Kalinską 7:6, 6:3.

Rywalką Chwalińskiej w walce o finał będzie Rosjanka Diana Sznajder, która dzisiaj sensacyjnie wyeliminowała z turnieju pierwszą rakietę świata – Arynę Sabalenkę.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Polka ma koncie 1476 pkt, co daje jej wejście do najlepszej trzydziestki rankingu WTA!

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) – Anna Kalinska (22) 7:6(3), 6:3

O autorze: Marta Przybysz

Gdybym miała opisać siebie jednym zdaniem brzmiałoby ono: Kocham ostrą muzykę, dobre wino, whisk(e)y, piłkę ręczną, żużel oraz skoki.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: