Tenis ziemny: Niesamowity sukces Tomasza Berkiety!

Tomasz Berkieta wygrywa turniej ITF M15 w Messinie! Polak w finale pokonał reprezentanta gospodarzy Lorenzo Sciahbasiego 6:4, 6:4. Jest to pierwszy zawodowy sukces 18- letniego zawodnika!
Od początku było wiadome, że Tomasz w Messinie czuje się świetnie. Już w półfinale zafundował kibicom niemałą sensację, wygrywając w „1” turnieju Brazylijczykiem Joao Eduardo Schiesslem. Warto również zaznaczyć, że Berkieta osiągnął w ten sam dzień zwycięstwo turnieju deblowego w parze z Theo Papamalamisem. W finale polsko-francuski duet pokonał monakijsko-włoską parę Rocco Piatti / Sciahbasi 6:4, 6:3. O tym pisaliśmy TUTAJ.
W finale nadszedł czas na pojedynek z Sciahbasim. Po blisko dwóch godzinach walki, Polak zatriumfował w meczu, wygrywając 6:4, 6:4.