Tenis ziemny: Niesamowity sukces Tomasza Berkiety!

Tomasz Berkieta

Tomasz Berkieta wygrywa turniej ITF M15 w Messinie! Polak w finale pokonał reprezentanta gospodarzy Lorenzo Sciahbasiego 6:4, 6:4. Jest to pierwszy zawodowy sukces 18- letniego zawodnika!

Od początku było wiadome, że Tomasz w Messinie czuje się świetnie. Już w półfinale zafundował kibicom niemałą sensację, wygrywając w „1” turnieju Brazylijczykiem Joao Eduardo Schiesslem. Warto również zaznaczyć, że Berkieta osiągnął w ten sam dzień zwycięstwo turnieju deblowego w parze z Theo Papamalamisem. W finale polsko-francuski duet pokonał monakijsko-włoską parę Rocco Piatti / Sciahbasi 6:4, 6:3. O tym pisaliśmy TUTAJ.

W finale nadszedł czas na pojedynek z Sciahbasim. Po blisko dwóch godzinach walki, Polak zatriumfował w meczu, wygrywając 6:4, 6:4.

Wygrana w Mesynie dała mi olbrzymi zastrzyk energii i motywację do dalszej pracy. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w kolejnych turniejach i pozwoli mi awansować w rankingu. To pierwszy krok w kierunku startów w challengerach – zaznaczył Tomasz Berkieta.
Do tej pory Polak zajmował 845. pozycję w rankingu ATP, a dzięki 15 punktom wywalczonym na Sycylii w najnowszym zestawieniu powinien przesunąć się o około 120 miejsc.
Była triathlonistka i ogromna fanka skoków narciarskich.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: