Środa nie była dobrym dniem dla polskich deblistek. Na ćwierćfinale WTA500 w Guadalajarze zatrzymała się Katarzyna Piter. Z kolei Martyna Kubka odpadła w drugiej rundzie WTA250 w Monastyrze.

Ćwierćfinałowa porażka Katarzyny Piter

Katarzyna Piter wraz z Fanny Stollar mierzyły się z Anną Danilinią i Iriną Chromaczową (3.) w ćwierćfinale turnieju WTA500 w Guadalajarze. Początek spotkania był wyrównany. Oba duety utrzymywały swoje podania. Przy stanie 2:2 jako pierwsze przełamały Damilina/Chromaczowa, które wyszły dzięki temu na prowadzenie. Chwilę później zwyciężyły we własnym serwisie i powiększyły przewagę do dwóch gemów (4:2). Do końca pierwszej partii kontrolowały przebieg wydarzeń na korcie by zwyciężyć w niej 6:3 po podwójnym przełamaniu.

Drugi set był nieco bardziej zacięty. Tym razem na przełamanie z którejkolwiek ze stron przyszło nam czekać aż do dziesiątego gema. To właśnie wtedy kazachsko-rosyjski duet, przy stanie 5:4, odebrał podanie Piter oraz Stollar. Tym samym zapisał na swoim koncie kolejną partię i cieszył się ze zwycięstwa 2:0 w całym spotkaniu oraz awansu do półfinału.

Piter/Stollar – Danilina/Chromaczowa 0:2 (3:6, 4:6)

Kubka zatrzymana na drugiej rundzie

Swojego spotkania w drugiej rundzie deblowego turnieju WTA250 w Monastyrze nie zdołała wygrać Martyna Kubka. Polka w parze z Emily Appleton uległy wyraźnie parze Wagner/Jaszyna. Od samego początku spotkania to rywalki były stroną przeważającą, co potwierdziły zwyciężając w dwóch setach (6:2, 6:2) po nieco ponad godzinie gry.

Kubka/Appleton – Wagner/Jaszyna 0:2 (2:6, 2:6)