Adrian Duszak i Marek Pokwap wywalczyli na krakowskim rynku brązowy medal Igrzysk Europejskich w teqballu w konkurencji deblowej. W spotkaniu o brąz pokonali 2:1 przeciwników z Rumunii. Jest to zatem 50. krążek dla Polski w trwających w Polsce Igrzyskach!

Początkowo debel męski miał się zakończyć wczoraj, lecz ze względu na opady atmosferyczne został przeniesiony na niedzielne przedpołudnie.

Spotkanie Adriana Duszaka i Marka Pokwapa z węgierską parą — Csabą Banyikiem i Balazsem Katzem zostało przerwane, gdy nasi reprezentanci przegrywali 6:12 w pierwszym secie, a w drugim minimalnie prowadzili 2:1. Postanowiono jednak, że mecz zostanie rozegrany od nowa.

Druga odsłona rywalizacji z Węgrami była zupełnie inna. Pierwszy set padł łupem naszej pary, która zwyciężyła 12:10. Drugi to minimalna przewaga naszych przeciwników, dzięki czemu doprowadzili do remisu 1:1. Decydująca partia okazała się najbardziej jednostronna ze wszystkich dotychczasowych setów. Niestety lepsi w niej okazali się Węgrowie, zwyciężając w secie trzecim 12:7 i w całym spotkaniu 2:1.

O brązowy medal Polacy zmierzyli się z rumuńską parą Apor Gyoergydeak i Szabolcs Ilyes. Pierwszy set to totalna dominacja Biało-Czerwonych, którzy w całej partii stracili tylko jeden punkt! Później jednak nie było już tak łatwo. Rumuni w drugim secie zrewanżowali się i doprowadzili do remisu. Jednak decydująca partia należała ponownie do naszych reprezentantów. Koniec końców Adrian Duszak i Marek Pokwap zwyciężyli 2:1 i zdobyli brązowy medal Igrzysk Europejskich w deblu. Jest to już 50. medal Polski na ten imprezie. Dla Adriana i Marka to z kolei drugi krążek na trwających mistrzostwach.

Wyniki:

Polska (Adrian Duszak/Marek Pokwap) 1:2 Węgry (Csaba Banyik/Balazs Katz); (12:10, 9:12, 7:12)

Polska (Adrian Duszak/Marek Pokwap) 2:1 Rumunia (Apor Gyoergydeak/Szabolcs Ilyes); (12:1, 8:12, 10:12)