Polskie szczypiornistki zaczęły przygotowania do Mistrzostw Świata. Dziś zagrały mecz towarzyski z reprezentacją Argentyny, który wygrały 34:26. Kolejny mecz obu drużyn już 14 października.

Polki bardzo dobrze weszły w mecz, odskoczyły na początku pierwszej połowy na 3 oczka prowadząc 4:1. W bramce Biało-Czerwonych świetnie spisywała się Adrianna Płaczek, która zaliczała znakomite interwencje. Po pierwszym kwadransie nasze szczypiornistki prowadziły 9:6, ale reprezentacja Argentyny powoli się rozpędzała. Polki często popełniały wykroczenia i dostawały dwuminutowe kary. Pod koniec pierwszej odsłony Biało-Czerwone grały mądrze i solidnie. Nie pozwoliły rywalkom odrobić strat, a same powiększały przewagę, tym samym zakończyły pierwszą połowę solidnym wynikiem 18:12.

Początek drugiej części był bardziej wyrównany. Drużyna Argentyny zaczęła lekko odrabiać straty, a Polki dostawały kolejne wykluczenia, co pozwalało rywalkom na szybkie akcje i punkty. Biało-Czerwone natychmiast się obudziły i znów zaczęły oddalać się z wynikiem. Bardzo dobrze spisywały się między innymi Kobylińska i Balsam. Argentynki nie miały pomysłu jak zaskoczyć polską reprezentację, a pod koniec spotkania definitywnie opadły z sił. W 48. minucie czerwoną kartkę zobaczyła Marlena Urbańska za trzecie wykluczenie w ciągu meczu (27:22). Pod koniec spotkania reprezentacja Argentyny zaczęła punktować i wykorzystywać błędy Polek- chciały zakończyć pojedynek jak najmniejszą różnicą punktową, jednak finalnie im się to nie udało. Ostatecznie Biało-Czerwone zwyciężyły 34:26.

Polska 34:26 Argentyna