Medalowy piątek na mistrzostwach świata w kajakarskim sprincie, rozgrywanych w niemieckim Duisburgu! Biało-czerwoni wywalczyli trzy krążki – złoto, srebro i brąz!

Po złoto sięgnęły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, startujące w konkurencji K2 200 m. Polki prowadziły w wyścigu niemal od początku. Ostatecznie wyprzedziły o 0,196 sekundy osadę z Niemiec, meldując się na mecie z czasem 36,681 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęły Węgierki.

Kilkadziesiąt minut później znakomity start zaliczyli nasze “Atomówki”, które stoczyły rywalizację na 500 m. Startowały w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Nasze kajakarki zdobyły srebro, przegrywając o 0,714 sekundy z reprezentantkami Nowej Zelandii. Natomiast na trzecim miejscu finiszowały Hiszpanki. Warto dodać, że Polki mają już zapewniony udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!

W finale C1 na 200 metrów nasz zawodnik – Aleks Koliadych wywalczył brązowy krążek. Dystans pokonał z wynikiem 39,046 sekund. Przegrał tylko o 0,317 sekundy z kanadyjkarzem Uzbekistanu – Arturem Gulievem (38,729 s). 3. miejsce zajął Joan Antoni Moreno z Hiszpanii (38,769 s).