Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 0:2 z Macedonią Północną na początek eliminacji Mistrzostw Europy. O wygranej zespołu z Bałkanów zadecydowały bramki Velichkovskiego i Elmasa.

Po trzecim miejscu w grupie Euro U-19 na Malcie przed kilkunastoma tygodniami, młodzieżowi reprezentanci Polski dziś zaczęli walkę o awans na przyszłoroczny turniej. Pod wodzą nowego trenera, Wojciecha Kobeszko, Biało-Czerwoni zmierzą się na przestrzeni tygodnia z Macedończykami, Kazachami oraz Niemcami.

Choć faworytem meczu rozgrywanego w Toruniu byli Polacy, to rywale lepiej weszli w spotkanie. Markovski dośrodkował z prawej strony, a strzałem na bliższy słupek wynik spotkania już w 12. minucie otworzył Velichkovski. Kilkanaście minut później Biało-Czerwoni nie wykorzystali znakomitej szansy do wyrównania. Drachal minął dwóch rywali po czym został sfaulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Adam Stalmach, ale jego strzał niestety obronił Ljupche.

Po zmianie obraz gry zbytnio się nie zmienił, a na prowadzeniu wciąż utrzymywali się Macedończycy. W 71. minucie przy piłce znalazł się niepilnowany Elmas, który fenomenalnym uderzeniem w okienko z lewej nogi po zejściu do środka podwyższył wynik spotkania. Reprezentacja Polski nie była w stanie odpowiedzieć na ciosy rywali i dopiero w doliczonym czasie stworzyła sobie sytuacje podbramkowe. Dwukrotnie próbował Dziuba, ale goście dobrze bronili po czym sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Niespodziewana porażka na inaugurację mocno komplikuję sytuację w walce o awans na Euro. Już w najbliższą sobotę kolejny mecz, tym razem z rówieśnikami z Kazachstanu.

Macedonia Północna – Polska 2:0 (1:0)

Bramki: Velichkovski 12, Elmas 70