Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 19 pokonała aż 6:0 Maltę w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy! Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli turniej kwalifikacyjny w Mielcu.

Na otwarcie wyniku z dużo niżej notowanym rywalem trzeba było czekać do 30. minuty, kiedy po dobitce wynik spotkania otworzył Daniel Mikołajewski (1:0). Tuż przed przerwą ponownie trafił napastnik Zagłębia Lubin (2:0).

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Kobieszki rozstrzelali się na dobre. W 59. minucie po wrzutce z rożnego prowadzenie podwyższył Igor Orlikowski (3:0). Zaledwie trzy minuty później ponownie trafił Mikołajewski, który tym samym skompletował hat-tricka (4:0). W 83. minucie Alan Rybak efektownie przelobował bramkarza rywali (5:0). Chwilę później Kacper Nowakowski strzałem w górny róg bramki ustalił końcowy wynik (6:0).

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze w tej fazie kwalifikacji. W sobotę podejmą w Stalowej Woli podejmą Gibraltar, a we wtorek również na stadionie 1-ligowca zmierzą się z reprezentacją Turcji.

Polska – Malta 6:0 (2:0)

Bramki: Mikołajewski 30, 45, 63, Orlikowski 59, Rybak 83, 6:0 Nowakowski 85

Polska: Piekutowski – Szala, Orlikowski, Gurgul (67 Potulski), Sznaucner, Rózga (46 Kolanko), Borys, Kurowski, Faberski (67 Rybak), Grzywacz – Mikołajewski (67 Paryzek). Trener Wojciech Kobieszko.