Polscy piłkarze do lat 21 po niesamowitym spotkaniu zremisowali 3:3 z reprezentacją Niemiec w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Przy korzystnych wynikach pozostałych spotkań ten rezultat dał nam awans na przyszłoroczny czempionat.

Reprezentacja Polski do lat 21 w ostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Europy mierzyła się z Niemcami. Stawką był bezpośredni awans na przyszłoroczny czempionat. Dzisiejsi rywale Biało-Czerwonych z kolei zapewnili go sobie już wcześniej, bowiem byli już pewni wygrania grupy.

Mecz nie rozpoczął się po naszej myśli. Bardzo szybko, bowiem już w 3. minucie gry, na prowadzenie wyszli nasi rywale. Przy pierwszej okazji niemiecką drużynę na prowadzenie wyprowadził Nicolo Tresoldi, posyłając futbolówkę między nogami Tobiasza. W 17. minucie po fantastycznej akcji w wykonaniu polskiego zespołu piłkę w siatce umieścił Dominik Marczuk, dając nam wyrównanie. Nie cieszyliśmy się nim jednak długo. Zaledwie 4 minuty później pięknym trafieniem na 2:1 popisał się Paul Wanner. Nie minęło 10 minut, a rywale zadali kolejny cios. Tym razem bramkę na swoje konto zapisał Bright Arrey-Mbi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 na korzyść niemieckiej drużyny.

Nadzieję w serca polskich kibiców wlał w 50. minucie Jakub Kałuziński, który zdobył kontaktowe trafienie na 2:3. Wcześniej w słupek uderzył Marczuk. Niespełna 10 minut później w euforię wprowadził nas Mariusz Fornalczyk, który świetną akcją doprowadził do remisu, który był nam przecież tak potrzebny żeby myśleć o bezpośrednim awansie. Polacy robili wszystko, żeby za wszelką cenę utrzymać wynik, mimo że po kontuzji Mosóra musieli radzić sobie w dziesiątkę. Niemcy z kolei nie byli już tak skuteczni, jak w pierwszej części spotkania. Do podstawowego czasu gry sędzia doliczył 6 minut. Te nie przyniosły zmiany rezultatu.

Pozostałe interesujące nas spotkania zakończyły się dla nas korzystnie, dzięki czemu reprezentacja Polski jest już pewna awansu na Mistrzostwa Europy!

Eliminacje Mistrzostw Europy U21: Polska – Niemcy 3:3 (17′ D. Marczuk, 51′ J. Kałuziński, 60′ M. Fornalczyk – 3′ N. Tresoldi, 21′ P. Wanner, 30′ B. Arrey-Mbi)

Żółte kartki: 40′ F. Szymczak, 51′ J. Kałuziński – 40′ T. Oermann, 72’ J. Thielmann

Polska: Kacper Tobiasz – Dominik Marczuk, Patryk Peda, Ariel Mosór, Miłosz Matysik (74’ Patryk Warczak), Arkadiusz Pyrka, Tomasz Pieńko (67’ Michał Rakoczy), Mateusz Łęgowski (58′ Antoni Kozubal), Jakub Kałuziński, Mariusz Fornalczyk (75’ Cezary Polak), Filip Szymczak