W litewskich Druskiennikach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata U22 w pięcioboju nowoczesnym. Wczoraj dobry start zanotowały polskie sztafety, a dziś awans do finału uzyskały wszystkie Biało-Czerwone.

W rywalizacji sztafet pań Ewa Pydyszewska i Adrianna Kapała zajęły 5 miejsce z dorobkiem 982 punktów. Naszym zawodniczkom najlepiej poszło w szermierce, w której były bezkonkurencyjne. Zanotowały także 3 wynik w laser runie. Spadek na dalszą lokatę nastąpił poprzez słabszą dyspozycję w pływaniu oraz jeździectwie. 5 lokatę i tak trzeba jednak ocenić pozytywnie. Złoto trafiło do reprezentantek Egiptu.

Natomiast w zmaganiach panów Maciej Klimek i Łukasz Zawada zdobyli 1329 punktów, co dało im 8 miejsce. Polacy najlepiej wypadli w pływaniu i jeździectwie (3 miejsca), z kolei słabiej w szermierce i laser runie, a więc odwrotnie niż u pań. Złoto zdobyli Francuzi.

Dzisiaj rozpoczęły się starty indywidualne, a dokładniej eliminacje kobiet, które zostały podzielone na dwie grupy. Biało-Czerwone nie miały problemów z awansem do finału.
W grupie A znakomite 2 miejsce z wynikiem 1273 punktów zajęła Katarzyna Dębska, natomiast 7 była Małgorzata Karbownik (1191 pkt). W grupie B, z takim samym dorobkiem punktowym – 1153, Adrianna Kapała i Ewa Pydyszewska zajęły kolejno 10 i 11 miejsce. Do finału awansowało po 18 zawodniczek z obu grup. Jutro odbędą się eliminacje mężczyzn.