Za nami pierwszy mecz Igi Świątek w turnieju US Open. Jej przeciwniczką była Szwedka, Rebecca Peterson. Polka zwyciężyła spotkanie 2:0 (6:0, 6:1).

Mecz trwał zaledwie 59. minut. W pierwszym secie Iga była bezwględna. Jej rywalka nie była w stanie wygrać swojego serwisu, zatem partia zakończyła się wynikiem 6:0. Szwedka, w tej części pojedynku popełniła aż dziewięć błędów niewymuszonych.

Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany od poprzedniej. W pierwszym gemie była stosunkowo długa wymiana, w której to Peterson miała trzy break pointy, jednak żadnego nie wykorzystała. W późniejszym etapie pojedynku, Polka wróciła do bezlitosnej gry. Poszczególne wymiany były krótkie i za każdym razem padały łupem naszej reprezentantki, która ostatecznie zwyciężyła 6:1.

Iga Świątek 2:0 Rebecca Peterson

W drugiej rundzie Iga zmierzy się z Australijką, Darią Saville.