Debel Zieliński/Nys zameldował się w 2 rundzie debla podczas wielkoszlemowego US Open. Polak i Monakijczyk nie mieli jednak łatwej przeprawy z duetem Martinez/Munar.

Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali Hiszpanów Pedro Martineza i Jaume Munara po dwóch zaciętych setach 7:6, 7:5. Polak i Monakijczyk rozpoczęli mecz od utraty serwisu, ale dość szybko odrobili straty. Więcej przełamań w pierwszej partii nie było i o wyniku musiał decydować tie-break. W nim od początku na niewielkim prowadzeniu znajdował się “nasz” debel. Hiszpanie utrzymywali kontakt, ale przy wyniku 5:4 Zieliński z Nysem wygrali dwie akcje i zapisali seta na swoje konto.

Przez osiem pierwszych gemów drugiej partii oba duety pilnowały swoich serwisów i nie pozwalały na dopuszczenie chociażby do break pointów. Gdy na tablicy wyników widniało 4:4 Zieliński i Nys wypracowali sobie break pointa, którego po chwili wykorzystali. Niestety w kolejnym gemie nie zakończyli meczu, ponieważ tym razem to Martinez i Munar zanotowali przełamanie. Przy stanie 5:5, A:40 Polak i Monakijczyk ponownie wykorzystali pierwszego break pointa i po raz drugi serwowali na mecz. Tym razem taką okazję wykorzystali i zameldowali się w 2 rundzie US Open.

US Open, 1 runda debla mężczyzn:

Jan Zieliński/Hugo Nys – Pedro Martinez/Jaume Munar 7:6(4), 7:5

Niestety na 1 rundzie swoją przygodę z US Open zakończyła Katarzyna Piter, która wczoraj grała mecz deblowy w parze z Eliną Awanesian z Armenii. Lepsze okazały się być Kamila Rachimowa i Aliaksandra Sasnowicz, które wygrały spotkanie wynikiem 6:2, 6:4.