Rozstawieni z “7” Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh awansowali w nocy czasu polskiego do drugiej rundy miksta podczas US Open. Polak z Tajwanką pokonali parę norwesko-argentyńską Ulrikke Eikeri i Maximo Gonzaleza 6:2, 6:3.

Spotkanie rozgrywało się błyskawicznie. Na początku pierwszej partii obie pary pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe, nie dając przeciwnikom szans break pointowych. Pierwsze takie okazje mieli w szóstym gemie Hsieh i Zieliński. Wykorzystali już pierwszą szansę i przełamali Eikeri i Gonzaleza, wychodząc na prowadzenie 4:2. Chwilę później wygrali do “0” swoje podanie i już tylko gem dzielił ich od wygrania seta. Polak z Tajwanką nie czekali nawet na swój gem serwisowy, tylko po raz kolejny zapisali na swoje konto gema przy serwisie Norweżki i Argentyńczyka, kończąc przy tym pierwszą partię.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg, tylko w tym przypadku o zwycięstwie w secie zadecydowało jedno przełamanie. Miało ono miejsce w czwartym gemie przy serwisie Eikeri i Gonzaleza. Hsieh i Zieliński prowadzili 40:0 i mieli trzy break pointy. Wykorzystali już pierwszego i powiększyli swoje prowadzenie. Norweżka i Argentyńczyk mieli jeszcze szansę na odrobienie straty w siódmym gemie. Nie zdołali jej wykorzystać i ostatecznie po 55 minutach spotkania Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński zameldowali się w 1/8 finału. Tam triumfatorzy tegorocznego Australian Open i Wimbledonu zagrają ze zwycięzcami spotkania Olmos/Gonzalez – Badosa/Tsitsipas.