Ruszyły kwalifikacje do ostatniego turnieju wielkoszlemowego w tym roku, czyli US Open. Swój pierwszy mecz rozegrała dzisiaj Katarzyna Kawa. Niestety Polka musiała uznać wyższość Hiszpanki Mariny Bassols, która pokonała naszą reprezentantkę 6:4, 6:0.

Pierwsze gemy spotkania wskazywały, że będzie to wyrównany pojedynek. W trzecim gemie pierwsze break pointy w spotkaniu miała Polka. Kawa wykorzystała drugą okazję i wyszła na prowadzenie. Po chwili gdy wygrała gema przy swoim podaniu było już 3:1 dla reprezentantki Polski. Hiszpanka jednak nie zamierzała odpuszczać. Wyżej notowana zawodniczka odrobiła stratę przełamania w ósmym gemie, a przy stanie 5:4 po raz kolejny wygrała gema przy podaniu Polki. Po 47 minutach na tablicy wyników mieliśmy więc wynik 6:4 dla Bassols.

Niestety drugi set nie poszedł po myśli naszej zawodniczki. Katarzyna Kawa straciła podanie aż trzykrotnie i ani razu nie zdołała wygrać gema przy serwisie rywalki. Oznaczało to, że po 78 minutach spotkania Hiszpanka cieszyła się z awansu do kolejnej rundy eliminacji US Open.

Jutro swoje zmagania w kwalifikacjach rozpoczną pozostali zawodnicy i zawodniczki, a wśród nich Kamil Majchrzak, Maks Kaśnikowski i Maja Chwalińska.

W turnieju głównym udział zapewniony mają: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch oraz Hubert Hurkacz.