Magda Linette dołączyła do Igi Świątek oraz Magdaleny Fręch, dzięki czemu wszystkie Biało-Czerwone zameldowały się w 2 rundzie US Open. Dziś do gry wkracza Hubert Hurkacz.

Rywalką Linette była 29-letnia Białorusinka Aliaksandra Sasnowicz. Magda miała za sobą nieudane starty w Montrealu i Cincinnati, więc z pewnością chciała zatrzeć złe wrażenie. Pierwsza runda turnieju wielkoszlemowego była do tego dobrą okazją.

Polka mecz rozpoczęła od wygrania gema przy swoim serwisie, a następnie przełamania rywalki. Chwilę później sama jednak utraciła podanie. Kluczowym okazał się 6 gem, kiedy przy serwisie Sasnowicz Linette wyszła na prowadzenie 4:2. Następnie utrzymywała swoje podanie zwyciężając w pierwszym secie 6:3.

W drugiej partii polska tenisistka już na początku przełamała Białorusinkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Niezwykle zacięty był trzeci gem, w którym Linette miała kilka break-pointów, ale Sasnowicz za wszelką cenę chciała utrzymać się w meczu. Ostatecznie Magda zdołała wygrać tego gema, co zupełnie podłamało rywalkę. Polka pozwoliła Sasnowicz na ugranie zaledwie gema. Po godzinie i 16 minutach gry Magda Linette mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy!

Magda Linette – Aliaksandra Sasnowicz 6:3, 6:1

Teraz na drodze Polki stanie Amerykanka Jennifer Brady. Niech nikogo nie zmyli ranking WTA, w którym zajmuje ona dopiero 433 miejsce. 28-latka niedawno wróciła na korty po długiej przerwie. W 2021 roku była finalistką Australian Open. Dziś swój pierwszy mecz rozegra natomiast Hubert Hurkacz, który zmierzy się ze Szwajcarem Hueslerem.