Magda Linette i Bernarda Pera przegrały w ćwierćfinale debla US Open. Ich pogromczyniami okazały się Amerykanka Jennifer Brady i Brazylijka Luisa Stefani.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównanie. Przez długi czas obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe, mimo że nie zawsze przychodziło im to z łatwością. W końcu w 7 gemie, wykorzystując pierwszego break pointa, Linette i Pera zdołały przełamać rywalki i wyjść na prowadzenie 4:3. Przy prowadzeniu 5:4 polsko-amerykański debel serwował na seta. Niestety gem nie ułożył się po myśli Magdy i Bernardy. Para Brady/Stefani wyrównała stan meczu, a w tie-breaku nie dała już szans “polskiej” parze.

Linette i Pera bardzo dobrze rozpoczęły drugą partię bo od prowadzenia 3:0. Brady i Stefani odrobiły stratę przełamania w 7 gemie, ale chwilę później Polka i Amerykanka znów wygrały gema przy serwisie rywalek. Przy wyniku 5:3 Linette/Pera musiały bronić break pointa, jednak zdołały wygrać gema, doprowadzając tym do trzeciej partii.

Decydujący set zaczął się od przełamań z obu stron. Niestety w czwartym gemie Amerykanka i Brazylijka zdobiły to po raz drugi i wyszły na prowadzenie 3:1, a chwilę później 4:1. Linette i Pera nie zdołały odrobić już strat. Para Jennifer Brady/Luisa Stefani pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe, dzięki czemu zakończyła seta wynikiem 6:3.

Magda Linette/Bernarda Pera – Jennifer Brady/Luisa Stefani 6:7(1), 6:3, 3:6